O mně

Moje cesta ... rehabilitace, pohybová terapie? Vyrůstala jsem v ní, bavila a zajímala mě. Moje motivace byla o to silnější, že já sama jsem se narodila o tři měsíce dřív a s sebou si do dalších let nesla hybnou poruchu - dětskou mozkovou obrnu. 

Studium

Po absolvování osmiletého humanitního gymnázia vedly moje kroky k přijímacímu řízení na medicínu, kam jsem se nedostala. A tak jsem čekala další rok. V maturitním ročníku jsem sice úspěšně prošla přijímacím řízením ke studiu psychologie, sociologie a disability studies na dvě univerzity v Anglii (mezi nimi Oxford Brookes), motivace věnovat se rehabilitaci byla ale silnější. a já tyto možnosti nevyužila.

Následujícího roku jsem nastoupila ke studiu ergoterapie na FZS UJEP. To jsem však vzhledem k důraznému nesouhlasu s podmínkami tamější odborné praxe velmi záhy ukončila (důvody a stanovisko popisuji v projevu Stojím za Vojtou a říkám NE) a od roku 2015 do roku 2017 jsem studovala unikátní certifikovaný program Yoga for the Special Child Basic. Ve studiu jógové terapie dále pokračuji v rámci re-fresh a nádstavbových školení dosud - v Evropě pod vedením Sonii Sumar, v USA také u její dcery Renaty Sumar-Gaertner.

Od roku 2017 jsem studentkou fyzioterapeuta baletu Národního divadla v Praze, PhDr.Jiřího Čumpelíka, PhD., který mne v soukromých hodinách zasvěcuje do pohybu a řemesla fyzioterapie. Za to mu patří mé obrovské díky!

V roce 2018 jsem zahájila studium Hatha Yogy podle Sonii Sumar (lektorský výcvik jógy pro "typickou" populaci - Hatha Yoga Teacher Traning, Sonia Sumar Method ( Sonia Sumar, Denisa Nenova, Huizen, Holandsko).

Narodila jsem se 31.3. 1995 jako nejmladší, třetí dcera svých rodičů do jedné veliké rodiny ve znamení Berana. Jsem však téměř typická Ryba, koketující leckdy s Rakem, v němž jsem měla přijít na svět původně ...

Tvrdohlavost, umanutost a cílevědomost mě provázely od samého začátku.

A tak, když jsem se konečně mohla svobodně rozhodnout, čemu se v životě budu věnovat, v čem se vzdělávat - z čeho a jak žít ... ... zvolila jsem si rehabilitaci.

Žiji a pracuji v Praze.

Miluju mátu, kokos, bazalku a kakao :-)


Profesní dráha

Krátce po návratu z prvního školení Yoga for the Special Child (11/2015) jsem, po třech měsících práce s několika dětmi v ČR, na žádost Centra Svetielko vedla svůj první intenzivní terapeutický blok - v zimě na obou pobočkách v Trenčíně i Prešově, na jaře na žádost Centra Liberta v Košicích. Od dubna do září 2016 jsem se na Slovensko pravidelně vracela (spolupráce tou dobou už neprobíhala pod střechou center) - tato zkušenost a praxe byla pro mne velmi cenná, protože jsem měla hned ze začátku svého působení možnost pracovat s dětmi z nejrůznějších prostředí, jejichž rehabilitace se nejednou markantně lišila od vysokého českého standardu. Mnohé z dětí byly velmi těžce fyzicky i mentálně postižené, většina z nich postrádala funkční rehabilitacina bázi vývojové kineziologie (Vojtovu metodu cvičily velmi vyjímečně). To, že jsem hned zpočátku pracovala právě s těmito momenty, mi umožnilo (a vlastně ani nedalo jinou možnost) vytříbit techniku, být flexibilní a přizpůsobit vše, co umím (a často i něco víc) k tomu, abych mohla sestavit terapii na míru každému dítěti. 

Po roce intenzivní praxe v rozličných prostředích jsem omezila externí spolupráci na minimum. Od ledna 2017 si buduji stálou klientelu ve vlastních prostorách.